Zadbaj o zdrowe jedzenie w podróży

Podróż może być wspaniałą przygodą, pomagać się zrelaksować i nieco odprężyć. Aby przebiegała w przyjemnej atmosferze, trzeba jednak wszystko dobrze przygotować i zadbać o odpowiedni plan. Poza bagażem, kosmetykami i zaplanowaniem trasy, warto pomyśleć również o kwestiach związanych z posiłkami. Czy zdrowe jedzenie w podróży jest możliwe? Oczywiście, że tak. Poniżej znajdziesz kilka ciekawych inspiracji, które niewątpliwie pomogą Ci zadbać o smaczną i zdrową dietę poza domem.

Zdrowe jedzenie w podróży

Niezależnie od tego, czy czeka Cię długa podróż za granicę, czy nieco krótsza na terenie kraju, warto zadbać o zdrowe przekąski. Dzięki nim nie sięgniesz po niezdrowe słodycze, które wpływają źle na zdrowie i samopoczucie. Oto kilka prostych sposobów na zdrową i smaczną przekąskę w podróży dalszej lub bliskiej:

  1. Warzywa pokrojone w słupki – to sprawdza się zawsze. Warto mieć je przy sobie nie tylko podczas podróży, ale również na co dzień. Świetnie sprawdza się marchewka oraz papryka. Taka mała przekąska jest lekka, a jednocześnie smaczna i na pewno zaspokoi mały głód.
  2. Owoce – je także warto zabrać ze sobą w podróż. Świetnie sprawdzą się bomby witaminowe, czyli owocowe koktajle domowej roboty. Do ich przygotowania potrzebujesz blendera i owoców. Warto zaopatrzyć się w dobrej jakości butelkę, która zadba o to, aby koktajl przetrwał do czasu jego spożycia. Jeśli chodzi o owoce, możliwości jest wiele. Świetnie sprawdzą się borówki, banany, truskawki czy jagody. Całość wystarczy zblendować i dodać mleko lub jogurt.
  3. Tortilla – to świetne rozwiązanie, które daje wiele ciekawych możliwości. Do tego smacznego placka można dodać niemal wszystko, tortilla smakuje świetnie zarówno w ciepłej jak i zimnej formie. Tortilla z sałatą i fetą to świetna przekąska na dalekie i bliskie podróże.
  4. Miks orzechów – to zawsze dobre rozwiązanie. Orzechy są sycące, a do tego smaczne i zdrowe. Możesz kupić gotową mieszankę, lub stworzyć własny miks z ulubionych orzechów. Pamiętaj jednak, aby nie przekraczać zalecanej dziennej ilości spożycia.
  5. Hummus i chrupkie pieczywo – lekkie, smaczne i pożywne. Hummus w połączeniu z dobrej jakości chrupkim pieczywem to świetna przekąska na podróż.

Dobry plan to podstawa

Jeśli wybierasz się w długą podróż, poza przekąskami, musisz zjeść także zdrowy i pełnowartościowy posiłek. Nie warto tracić czasu na jego przygotowanie, szczególnie, że taki posiłek może zepsuć się w dalekiej podróży. Warto natomiast z pewnością zadbać o plan trasy. Przed wyjazdem sprawdź, jakie punkty gastronomiczne znajdują się na trasie. Na pewno znajdziesz chociaż kilka lokali, które mają w swoim menu zdrowe i smaczne dania. Warto spisać ich adresy i dobrze zaplanować swoją podróż.