Dowiedz się, ile kofeiny ma zielona herbata

Zielona herbata jest smaczna, a do tego wpływa korzystnie na zdrowie i samopoczucie. Nic więc dziwnego, że chętnie piją ją osoby na diecie, a także te, które po prostu chcą dbać o jakość diety i zdrowy tryb życia. Ile kofeiny ma zielona herbata? Dlaczego warto pić ją regularnie? Odpowiedzi na te i inne ważne pytania znajdziesz w kolejnych akapitach tego artykułu. Zachęcamy do lektury.

Dlaczego warto pić zieloną herbatę regularnie?

Zielona herbata to źródło silnych antyoksydantów, a więc jej regularne picie wpływa korzystnie na zachowanie pięknego, młodego wyglądu. Zieloną herbatę warto spożywać regularnie także ze względu na zawartość witamin A, B, C oraz E. Zielona herbata to również bogactwo cennych mikroelementów. Jest bowiem źródłem potasu, wapnia, manganu, miedzi oraz cynku. Regularne spożywanie tej smacznej herbaty pozwala na obniżenie poziomu złego cholesterolu, wpływa korzystnie na układ krążenia, chroni przed tworzeniem się zakrzepów. Picie zielonej herbaty może uchronić przed demencją, udarem mózgu czy zawałem serca.
Warto także wiedzieć, że zielona herbata to reduktor tłuszczu, a więc jest dobra dla osób, które pragną skutecznie pozbyć się nadmiernych kilogramów. Zielona herbata wpływa dobrze na układ trawienny, pobudza organizm a do tego jest smaczna. Zielona herbata jest ceniona za swoje właściwości na całym świecie, szczególnie w Japonii oraz Holandii.

Ile kofeiny ma zielona herbata?

Warto pamiętać, że nawet zdrowe napary nie powinny być spożywane w nadmiernych ilościach, gdyż mogą szkodzić. Zielona herbata zawiera 169-450 mg kofeiny na jeden litr naparu. Dzienny górny jej limit wynosi 400 mg. Jedna lub dwie filiżanki herbaty dziennie to zdrowa i wystarczająca ilość.

Inne zdrowe herbaty

Zielona herbata jest zdrowa, ma pozytywny wpływ na samopoczucie człowieka i funkcjonowanie organizmu. Nie jest to jednak jedyny napar, który warto spożywać regularnie. Poza zieloną herbatą dobrej jakości, warto sięgać także po mięte. Taka herbata wspiera układ trawienny, pomaga pozbyć się zaparć czy kłopotliwych wzdęć. Mięta pomaga także w zrzucaniu zbędnych kilogramów, ma właściwości antywirusowe oraz antybakteryjne. Poza herbatą zieloną oraz miętą, warto sięgać także po dobrej jakości białą herbatę. Regularne jej picie zmniejsza ryzyko zapadnięcia na choroby cywilizacyjne, poprawia kondycję skóry oraz kości. Biała herbata to bogactwo witaminy C, zawiera również witaminę B3.