3 najlepsze jednoskładnikowe maseczki oczyszczające

Kosmetyki DIY są bardzo modne! Nie tylko świetnie działają one na naszą skórę, ale też są dużo tańsze, niż te ze sklepu. Przeczytaj ten artykuł, żeby dowiedzieć się jak wykonać 3 najlepsze jednoskładnikowe maseczki oczyszczające, które nie tylko oczyszczą Twoją skórę, ale też pozostawią ją miękką i przyjemną w dotyku.

Maska jajeczna

Jajek używano do dbania o urodę już w średniowieczu! Kobiety nakładały je na twarz, ciało i włosy. A wszystko to ze względu na ich działanie oczyszczające i wzmacniające. Wystarczy, że oddzielisz białko od żółtka i nałożyć białko na całą twarz. Taką maskę zostaw na twarzy na około 10-15 minut i spłucz ciepłą wodą. Twoja skóra będzie wygładzona i pozbawiona zaskórników! Musisz jednak być ostrożna przy zdejmowaniu tej maski, bo jajko może zacząć wysychać na Twojej skórze.

Zielona herbata

Taka maska ma silne działanie oczyszczające i antyoksydacyjne. Żeby ją przygotować zaparz trochę zielonej herbaty i wypij napar. Picie go ma zbawiennie działanie na nasze zdrowie! Następnie, odsącz liście z nadmiaru wody i odłóż je na chwilę, żeby ostygły. Kiedy będą już wystarczająco chłodne, połóż je na twarzy i zrelaksuj się. Taką maseczkę najlepiej jest robić na leżąco, bo liście lubią spadać z twarzy. Liście należy trzymać na twarzy przez jakieś 20 minut, chociaż nic się nie stanie, jeśli zostaną one na naszej skórze nieco dłużej. To dobry czas na relaks!

Glinki

Tym razem mamy bardziej kompleksowe rozwiązanie. Glinki świetnie nawilżają, oczyszczają i wygładzają skórę. W zależności od tego, którą z nich wybierzemy, takiego działania możemy się spodziewać. Glinkę musimy wcześniej rozrobić z letnią wodą i dopiero później nałożyć na twarz. Po nałożeniu, warto zwilżać ją co jakiś czas. Przygotuj sobie sprej z wodą lub hydrolatem i nie pozwól glince wyschnąć. W ten sposób jej działanie będzie znacznie silniejsze. Co więcej, łatwiej będzie ją też spłukać. Taką maseczkę wykonuj raz w tygodniu i trzymaj ją na twarzy około 20 minut.