Dieta na włosy skórę i paznokcie – sprawdź co jeść

Zdrowa i odpowiednio zbilansowana dieta to ważna kwestia o którą warto zadbać. Dzięki prawidłowemu żywieniu można cieszyć się zdrowiem, dobrym samopoczuciem i zgrabną sylwetką. Niedobory witamin i ważnych składników powodują wiele nieprzyjemności. Rozdrażnienie, problemy ze snem i koncentracją, zły stan włosów, skóry oraz paznokci to tylko niektóre z następstw nieodpowiedniej diety. Jak dbać o żywienie, aby cieszyć się pozytywnymi efektami? Kilka najważniejszych informacji na ten temat znajdziesz w kolejnych akapitach tego artykułu.

Dieta na włosy skórę i paznokcie

Lśniące włosy, jędrna skóra i mocne paznokcie to oznaka stosowania zdrowej diety. Warto dbać o codzienne żywienie, aby czuć się świetnie i wyglądać dobrze. Jaka dieta na włosy skórę i paznokcie przyniesie najlepsze możliwe efekty? Oto kilka produktów i składników, które warto spożywać regularnie:

  1. Migdały – to bogate źródło ważnych tłuszczów nienasyconych, które są bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Migdały zawierają także cenny błonnik, są źródłem antyoksydantów, które zwalczają wolne rodniki, czyli wrogów pięknego i młodego wyglądu.
  2. Kiwi – smaczny i zdrowy owoc, który warto jeść każdego dnia. Kiwi posiada dużą ilość witaminy C, K oraz E, zawiera także kwas foliowy, potas i magnez. Kiwi pomoże uzyskać piękną skórę, mocne włosy i paznokcie.
  3. Kiszona kapusta – posiada niewielką ilość kalorii, a do tego jest smaczna. Kiszona kapusta to bogactwo witamin A, B oraz C. Zawiera również siarkę, wzmacnia rzęsy, włosy oraz paznokcie.
  4. Jaja – bogate źródło witamin A, E, D oraz K. Jaja zawierają także fosfor, wapń, potas i magnez, czyli wszystko to, co ważne dla zdrowych włosów, mocnych paznokci oraz pięknej skóry w dobrej formie.
  5. Ryby – zawierają cenne witaminy A, D oraz E, witaminy z grupy B . Regularne spożywanie ryb dobrej jakości wpływa korzystnie na zdrowie i wygląd. Witamina D zawarta w rybach wzmacnia zęby oraz kości, pomaga w utrzymaniu wysokiego poziomu odporności organizmu.

Suplementy diety – dobre wsparcie

Składniki wymienione w tym artykule to nie jedyne, które należy spożywać każdego dnia. Aby cieszyć się dobrym stanem włosów, skóry oraz paznokci, należy zadbać o obecność w diecie keratyny, lipidów, magnezu, żelaza, wapnia, potasu, fosforu, cynku, miedzi, sody, siarki, krzemu oraz selenu. Niestety ze względu na szybki tryb życia, często trudno jest zadbać o pełnowartościową dietę. Warto wówczas wspierać się dobrej jakości suplementami diety. Należy jednak pamiętać, że jest to jedynie wsparcie zdrowego żywienia, które nie może zastąpić zdrowych nawyków.