Czym są wysłodki niemelasowane?

Bardzo popularnymi zwierzętami, które można spotkać na wsi w różnych gospodarstwach domowych, są oczywiście konie. Są to naprawdę przepiękne i mądre zwierzęta. Bardzo dużo osób prowadzi swoją stadninę koni, na której można nauczyć się jazdy konno. To jest popularne, szczególnie wśród dzieci. Jednak czy wszyscy właściciele tych zwierząt wiedzą, co tak naprawdę konie powinny jeść? Jeśli nie, to warto zapoznać się z treścią niniejszego artykułu, gdzie zostanie opisane to, co można podawać do zjedzenia koniom. A dokładniej zostaną opisane wysłodki nieme lasowane. Dlatego też, jeśli ktoś szuka informacji na ten temat, to zdecydowanie powinien przeczytać ten tekst. Być może treść okaże się dla niego bardzo interesująca i inspirująca.

Czym są wysłodki niemelasowane ?

   Nie każdy słyszał o takim pojęciu. Dlatego też warto przedstawić, co to tak naprawdę jest. Jest to nic innego jak pokarm dla koni. Szczególnie popularne są wysłodki buraczane. Jest to pokarm, którego zadaniem jest uzupełnienie diety każdego konia, szczególnie tego, który ma jakiekolwiek problemy zdrowotne. Warto dodać, iż każdy gospodarz powinien zdawać sobie sprawę z tego, iż jego obowiązkiem jest szczególne dbanie o codzienną dietę własnych zwierząt hodowlanych. To jest podstawa. Szczególną jednak uwagę właściciel koni powinien zwrócić w okresie zimowym. To właśnie, w tym okresie występuje znaczny brak dostępu do pastwisk. Dlatego też tak ważne jest, aby stosować różnego rodzaju paszy uzupełniające dla koni.

Otóż warto dodać, iż tego typu wysłodki to materiał, który ma pochodzenie roślinne. A dokładniej otrzymuje się je podczas produkcji cukru z buraków cukrowych. Nie każdy wie, ale stanowią one główną podstawę do tworzenia różnego rodzaju mieszanek paszowych dla zwierząt hodowlanych. Szczególnie polecane przez weterynarzy są wysłodki niemelasowane. Polecane są szczególnie dla koni, które bardzo intensywnie pracują oraz wymagają specjalnego żywienia. A wszystko przez występowanie różnych zaburzeń trawienia lub alergii.

Zastanówmy się, co tak naprawdę znajduje się w tym wysłodkach. Otóż występuje białko surowe 9%, włókno surowe 16% oraz cukier całkowity w przeliczeniu na sacharozę 6,8%. Podaje się je tylko i wyłącznie mokre. Warto jednak zapamiętać, iż trzeba je moczyć przed podaniem przez około 12 godzin. Każdy koń powinien dostawać około 1-3 kg wysłodki dziennie.

Tego typu pokarm można kupić w specjalnych sklepach z paszą dla zwierząt hodowlanych albo także online w sklepach internetowych. Ta druga opcja jest szczególnie korzystna, gdyż można znaleźć tam naprawdę dość spory wybór. Ceny także są znacznie niższe. Warto jednak wybierać taki pokarm, który wytwarzany jest tylko z wysokiej jakości produktów. Warto także przed zakupem zapoznać się z opiniami o danej wysłodce oraz sklepie, w którym zamierzamy ją kupić. Przecież każdemu gospodarzowi zależy, aby jego konie odżywiały się prawidłowo i zdrowo rosły. Dlatego też wysłodki niemelasowane są szczególnie polecane do spożywania. Naprawdę warto.