Awokado po treningu

Co to jest awokado?

Awokado to zielony owoc kształtem przypominający gruszkę pochodzący z Ameryki Południowej, w sklepach dostępny niemal cały rok. Awokado może nie należy do najsmaczniejszych owoców, ale posiada wiele właściwości zachęcających do jego spożywania. Jedno awokado zawiera aż 2 g kwasów tłuszczowych nasyconych i 7 g błonnika. Owoce ten posiada w sobie duże ilości tłuszczu, ale jest to tłuszcz prozdrowotny, ponieważ zawarte w nim tłuszczowe kwasy oleinowe zmniejszają poziom złego cholesterolu we krwi. Tłuszcze te chronią nas przed rożnymi dolegliwościami, a nawet przed rozwojem nowotworu prosie u kobiet i prostaty u mężczyzn. Awokado zawiera kwas foliowy, który powinien być spożywany przez kobiety w ciąży. Regularne spożywanie awokado korzystnie wpłynie na nasze zdrowie. Owoc tej jest bogaty także w szereg witamin C,E i A, które są przeciwutleniaczami, dzięki czemu doskonale wpływa na skórę i przeciwdziała jej szybkiemu starzeniu się, nie można się więc dziwić, że awokado staje się coraz popularniejszym owocem w Polsce. Awokado jest także źródłem potasu.

Czy warto stosować awokado po treningu? Zastosowanie awokado po treningu i nie tylko

Awokado jest szeroko stosowane zarówno w kuchni jak i w kosmetyce. Owoc ten ze względu na dużą zawartość tłuszczu świetnie sprawdza się zamiast masła. Idealnie nadaje się do świeżych letnich sałatek zarówno owocowych jak i warzywnych. Przygotowując potrawy z awokado trzeba pamiętać, że smak tego owocu nie jest jakoś szczególnie wyrazisty, więc najlepiej łączyć go ze składnikami takimi jak czosnek czy ostre przyprawy. Awokado oprócz zastosowania w kuchni robi furorę także w kosmetyce. Olejki z awokado można stosować na twarz ciało, paznokcie czy włosy. Bez problemu znaleźć można kremy, szampony czy odżywki z dodatkiem awokado bądź oleju z awokado. Z uwagi na to, że owoc ten zawiera przeciwutleniacze, witaminy czy dobre kwasy tłuszczowe może być świetnym składnikiem zarówno diety jak i kosmetyków.
Awokado po treningu jest niezaprzeczalnie świetnym pomysłem. Dzięki temu, że ma wysoką zawartość tłuszczów doda energii organizmowi po wysiłku. Kwas foliowy zawarty w owocu przyspieszy regenerację całego ciała a witaminy C,E i A dodadzą siły i witalności.