Dobrze zadbany sprzęt bokserski może służyć nam przez lata

Na rzepy czy wiązane? Ciężkie czy lekkie? Z tworzywa naturalnego czy sztucznego? Między innymi takie pytania zadaje sobie każdy początkujący pięściarz, wybierając odpowiednie rękawice do treningów i do walki na ringu . To, jakie rękawice bokserskie będą odpowiadały nam najbardziej, uwarunkowane jest kilkoma, bardzo ważnymi czynnikami. Liczy się nie tylko atrakcyjny wygląd sprzętu, ale przede wszystkim jego trwałość i dobre dopasowanie do konkretnej budowy dłoni.

Waga i rozmiar rękawic

Wagę rękawic bokserskich podajemy w uncjach. W przeliczeniu na gramy, 1 uncja (OZ) to około 28 g. Jest to jedna z najważniejszych cech rękawic, dzięki której dobierzemy odpowiedni sprzęt do danego zawodnika. Waga rękawic waha się od 6 do nawet 20 uncji, jednak najczęściej spotyka się rękawice o wadze 10-12 uncji, które dobrze sprawdzają się na treningach. Musimy pamiętać, że im większa waga pięściarza, tym rękawice powinny być cięższe . Dobrze dopasowane do dłoni rękawice to takie, które nie są zbyt ciężkie, zbyt lekkie, za bardzo ściśnięte lub zbyt luźne. Ważne jest także, aby zapewniały nam dobrą amortyzację ciosów i ochronę dłoni przed urazami.

Dbałość o rękawice bokserskie

Aby dobrze zadbać o ten rodzaj sprzętu bokserskiego, należy dobrać do niego inne, niezbędne do tego celu akcesoria. Mowa tu oczywiście o bandażach, taśmach i wkładkach bokserskich do owijania dłoni . Stosuje się je m.in. do usztywniania nadgarstków i wchłaniania nadmiernej ilości potu wydzielanego przez dłonie podczas intensywnego wysiłku. Na rynku dostępne są dosyć wygodne wkładki pod rękawice , które nie wymagają umiejętności owijania dłoni, jak w przypadku taśm i bandaży. Właściwa dbałość o rękawice to także ich wietrzenie po każdym treningu. Zbyt duża wilgotność to jeden z najważniejszych czynników, który skraca czas przydatności sprzętu do użycia. Więcej na https://sportemo.pl/sprzet-bokserski/rekawice-bokserskie