Zielona herbata przy refluksie

Czym jest refluks ?

Jak działa zielona herbata przy refluksie?

Osoba zmagające si z refluksem lub zgagą odczuwa pieczenie, często bolesne uczucie w gardle i klatce piersiowej. Refluks występuje, gdy zastawka łącząca żołądek z przełykiem lub przełyk jest osłabiona. Kiedy tak się dzieje, kwas żołądkowy spływa z powrotem do przełyku.
Ponieważ kwas żołądkowy jest środkiem drażniącym, wyściółka przewodu pokarmowego również ulega zapaleniu, co może powodować dyskomfort. Refluks żołądkowy lub zgaga to jeden z najczęstszych objawów bardziej przewlekłej, ale powszechnej choroby układu pokarmowego zwanej chorobą refluksową przełyku. Osoba cierpiące a refluks mogą swoją dietą znaczącą wpływać na zwiększenie lub zmniejszanie dyskomfortu.

Jakich produktów należy się wystrzegać przy refluksie ?

Niektóre napoje stanowią szczególnie wysokie ryzyko wywołania refluksu żołądkowego.
Radzenie sobie z objawami refluksu kwasu polega głównie na uczeniu się i unikaniu wyzwalaczy.
Kofeina może nasilać objawy refluksu żołądkowego.

Alkohol dodatkowo rozluźnia zastawkę między żołądkiem a przełykiem i stymuluje żołądek do wytwarzania większej ilości kwasu.

Napoje gazowane, ponieważ bąbelki w nich występujące rozszerzają się w żołądku. To wywiera nacisk na zwieracz i może wepchnąć kwas żołądkowy i zawartość z powrotem do przełyku.

Czekolada zawiera zarówno kofeinę, jak i kakao, a oba te czynniki nasilają objawy refluksu żołądkowego. Gorące mleko kakaowe lub czekoladowe może zatem działać jak wyzwalacz.

Jakie produkty zmniejszają dolegliwości refluksu i zgagi? Zielona herbata przy refluksie

Herbata imbirowa jest silnym środkiem wspomagającym trawienie, który łagodzi problemy trawienne od gazów i wzdęć po nudności i niestrawność. Herbata posiada naturalne właściwości przeciwzapalne. Herbata ma łagodny, pikantny smak, który można zrównoważyć dodatkiem odrobiny miodu.

Herbata zielona, podobnie jak herbata imbirowa, jest silnym środkiem wspomagającym żołądek. Herbata ma właściwości kojące, które mogą pomóc złagodzić podrażnienia układu pokarmowego, które powodują rozstrój żołądka i skurcze.

Herbata rumiankowa znana jest ze swoich kojących właściwości. Badania pokazują, że herbata może pomóc uspokoić i ukoić układ nerwowy, a te uspokajające właściwości mogą również pomóc w leczeniu refluksu żołądkowego.