Owoce warte fortunę

Niektóre owoce i warzywa potrafią naprawdę wiele kosztować. Jednak są na świecie owoce, które faktycznie kosztują fortunę. Oto najdroższe owoce świata .

1.Gruszka w kształcie Buddy – 8,5 euro za sztukę

Jeśli myślałeś, że widziałeś owoc o dziwnym kształcie to się mylisz. Chiński rolnik z prowincji Hebei opatentował bowiem gruszki, na których rosną owoce przypominające znany na całym świecie posążek Buddy.
Przez ten fakt wokół owoców narosło wiele plotek miejskich, jakby zjedzenie takiej zapewnia szczęście, pomyślność, dobre zdrowie, a nawet nieśmiertelność.

2. Jabłka Sekai ichi – 20 euro za sztukę

Nazwę tych jabłek można tłumaczyć jako “Najlepsze na świecie” i prawdopodobnie coś w tym jest. Na pewno są to najdroższe i największe jabłka jakie możemy na rynk dostać. Ważą bowiem około 900 gramów, a w obwodzie osiągają 40 centymetrów.

3.Cytrusy Dekopon – 75 euro za 6 sztuk

Jest to odmiana pomarańczy dość młoda jak na ten gatunek. Uznawana jest jednak za najsmaczniejszą i najsłodszą na świecie.

4.Truskawki Senbikiya Queen – 80 euro za paczkę (12 sztuk)

Truskawki sygnowane tym znakiem są uznawane za wzór idealny. Każda z nich jest jednorodnie czerwona, ma ciemnozielone liście i wszystkie nasiona na skórce o tym samym kolorze. W paczce dostaniemy 12 sztuk staranie wyselekcjonowanych truskawek, sprawdzanych pod kątem koloru i rozmiaru, by były idealnie wzorcowe.

5.Kwadratowe arbuzy – 750 euro za sztukę

Każdy kto widział arbuza wie, że są one okrągłe. Chyba że żyje w Japonii gdzie stworzono kwadratowe odpowiedniki. Co ciekawe niczym innym te owoce nie różnią się od okrągłych.
Są to bowiem zwykłe arbuzy, jednak podczas fazy wzrostu zostały umieszczone w specjalnych pudełkach. Arbuz w nim rosnąc dostosowywuje się do przestrzeni jaką ma i przyjmuje kwadratowy kształt.

6.Ananasy z Zaginionego Ogrodu Heliganu w Kornwalii – 1500 euro za sztukę

Ananasy nie rosną w klimacie europejskim. Chyba że mówimy o Kornwalii w Wielkiej Brytanii gdzie uprawiane są te wymagające owoce. Znajdują się w jednym z najsłynniejszych ogrodów botanicznych kraju.
7.Mango Taiyo no Tamago – 2 800 euro za dwa
Mango odmiany Jaja Słońca to japońskie owoce. Dystrybucją ich zajmuje się jedna firma, która pilnuje by każdy owoc miał 350 gramów, odpowiednie wymiary i ilość cukru odpowiedzialną za słodki smak.

8.Winogrona Ruby Roman – 3 700 euro za kiść

Kolejny drogi japoński owoc, tym razem winogron. Charakteryzuje się naprawdę dużymi rozmiarami – jedno grono przypomina piłeczkę do ping ponga.

9.Arbuz Densuke – 5700 euro za sztukę

Przez wielu uznawany za najdroższy owoc świata – tymczasem jest drugi na liście, ale zdecydowanie popularniejszy. Każdy arbuz osiąga 11 kilogramów i ma charakterystyczną ciemną skórkę. Uprawiany jest tylko na jednej japońskiej wyspie, skąd uzyskuje się 10 tysięcy sztuk.

10.Melon Yubari 21 500 euro za dwa

Melon Yubari to najdroższy owoc świata. Stanowi nie lada rarytas dla wielbicieli melonów. Zwłaszcza, że uchodzi za najsmaczniejszy.